קידום אתרים

גוגל אדסנס

כולם מכירים את מנוע החיפוש גוגל, אבל לא הרבה יודעים מדוע חברת גוגל הפכה למולטי-מיליארדרית. גוגל מרוויחה לפחות מיליארד דולר בכל רבעון, וזה לא בגלל תוצאות החיפוש שלה. כל הכסף הזה מגיע מפרסום, הנמצא מעל לתוצאות החיפוש ולצדן.

גוגל אדסנס

הקישורים הממומנים של גוגל נוצרים ומופצים באמצעות מערכת AdWords. מה שיפה הוא שגוגל מאפשרת לכל בעל דף אינטרנט, בלוג או אתר לקבל נתח מהרווחים. כיצד עושים זאת? זאת במאמר שלפניכם.

מערכת AdSense
אדסנס היא בעצם מה שנקרא היום "תוכנית שותפים", והיא מבוססת על המודעות של גוגל AdWords. בעלי אתרים רבים נרשמים לאדוורדס, מפרסמים מודעות למוצרים ולשירותים שהם מספקים, ומשלמים לפי קליק או כמות חשיפות באינטרנט.

גוגל אדסנס מאפשרת לכל בעל בלוג או אתר, לשלב באתר שלו את הקוד של AdWords. הקוד הזה סורק את תוכן האתר או הבלוג שלכם, ובהתאם לתוכן מציג מודעות פרסום שנשלפות היישר ממערכת AdWords. כך יוצא ש- AdSense ו- AdWords עובדות במשותף, ואתם יכולים ליהנות מרווח קל.

מרגע ששתלתם באתרכם קוד אדסנס, יופיעו באתר מודעות פרסום מסוג טקסט, תמונה, וידיאו ואנימציה. ניתן לבחור אילו סוגי מודעות יוצגו ובאילו נושאים, וניתן אף לבחור שלא להציג מודעות של מפרסמים המתחרים בתחום שלכם. באופן כזה אתם מגדילים את החשיפה של מודעות גוגל בפני גולשים נוספים, ואם הם מקליקים על המודעות באתר שלכם – אתם מקבלים אחוז מסוים מהרווחים. גוגל משתפת אתכם בכסף שהיא מרוויחה, בלי שתצטרכו להתאמץ יותר מדי.

כמובן שצריך לרדת מהעננים לרגע, לפני שייווצר הרושם שעוד חמש דקות כבר תוכלו לצאת לפנסיה בגיל 25. על מנת להרוויח סכומי כסף משמעותיים באמת, יהיה עליכם להציב הרבה מודעות AdSense באתר, וכן לקבל הרבה קליקים או חשיפות. ישנם אתרי תוכן ומדיה שמרוויחים אלפי דולרים רק ממודעות הפרסום של גוגל, אבל זאת מכיוון שיש להם הרבה גולשים.

החוכמה במודעות אדסנס היא להציב אותן בצורה בולטת, אבל שלא תפריע לגולשים. כמובן ששני אלו סותרים אחד את השני, אז פשוט צריך לשחק עם מיקומי הקוד של אדסנס ולבדוק איך זה נראה באתר. המיקומים המומלצים הם, בדרך-כלל, בשולי כל דף (ימין ושמאל) וכן בחלק העליון, כדי שהגולש יראה אותן בלי הצורך לגלול למטה, או במקום ברור אך נעים בסיומו של מאמר איכותי, אך הגולשים ילחצו על המודע לחפש המשך למידע.